top of page

O nas

Budujemy zaufanie do energii słonecznej.

Pic-Aboutus_edited.jpg

SOLAR PROVIDER GROUP  

Solar Provider Group to firma specjalizująca się w planowaniu i rozwoju projektów energii słonecznej. Z ponad 10-letnim doświadczeniem i ponad 200 pomyślnie zrealizowanymi projektami na całym świecie, możemy pochwalić się imponującymi osiągnięciami.

Współpracujemy z lokalnymi społecznościami, właścicielami gruntów i przedsiębiorstwami użyteczności publicznej, aby zapewnić bezproblemowy dostęp do czystej energii. Specjalizujemy się w rozwoju, finansowaniu, projektowaniu, budowie, ale także eksploatacji i konserwacji parków fotowoltaicznych na skalę komercyjną.

NASZA HISTORIA

Nasz prezes Christian Wentzel i dyrektor zarządzający Sebastian Seyfarth to dwaj założyciele z Niemiec, którzy w 2009 roku założyli Solar Provider Group w Kanadzie.To, co zaczęło się od małych dachów budynków mieszkalnych i gospodarczych, szybko się rozwinęło i już po trzech latach przenieśliśmy się z Kanady do Kalifornii w 2012 roku.

Od 2016 roku skupiliśmy się na projektach solarnych w rolnictwie. Zaczęliśmy w USA, z upływem czasu i rozwojem firmy otworzyliśmy swoje biura w Meksyku, Holandii, a także w Niemczech. Od 2022 mamy swoje przedstawicielstwo w Polsce.

PL_Timeline_Website_FINALDRAFT-05-30-22_Zeichenfläche 1.png

Korzyści z energi słonecznej dla wszystkich

Jako zarządca projektu, naszym zadaniem jest stworzenie sytuacji, w której wszyscy wygrywają, w której społeczności, właściciele gruntów oraz przyroda i krajobraz mogą skorzystać na planowaniu systemów solarnych. Budowa parku solarnego stawia przed społecznościami szereg wyzwań planistycznych. Wspieramy Twoją gminę na drodze do neutralności klimatycznej. Ponadto wnosimy wieloletnie doświadczenie w procesach planowania budowy parków solarnych. Razem możemy urzeczywistnić bezpieczne dostawy energii dzięki odnawialnej energii słonecznej.

Nasze wartości

Współpraca

Chcielibyśmy pracować z Tobą i uczynić proces projektowania i realizacji przejrzystym - jesteśmy otwarci na Twoje propozycje.

Podział

W fazie planowania i budowy parku solarnego zawsze będziesz informowany na bieżąco i będziesz mógł aktywnie uczestniczyć w komunikacji z Twoją lokalną społecznością. My przejmiemy pracę z władzami gminy, zrównoważony rozwój

Zrównoważony rozwój

Zrównoważony oznacza nie tylko neutralny pod względem emisji CO2, ale także wkomponowany do krajobrazu i przysosowany do warunków lokalnych.  Nasze koncepcje systemów słonecznych dążą do zgodności społecznej, ekologicznej i ekonomicznej.

Niezawodność

Chcemy jak najszybciej zakończyć budowę parku fotowoltaicznego. Zacznijmy więc już teraz - możesz polegać na naszej ponad 10 letniej wiedzy.

Odpowiedzialność

Przejmujemy pełną odpowiedzialność za cały okres planowania parku solarnego, a także za obsługę i konserwację.

Pasja

Cieszymy się, że możemy uczyć się od każdego z naszych partnerów i zastanawiamy się nad innowacyjnymi koncepcjami, takimi jak agrowoltaika. Przemysł fotowoltaiczny to zmieniająca się branża, w której kształtowaniu chcielibyśmy odgrywać kluczową rolę, aby zapewnić harmonię między czynnikami ekonomicznymi, ekologicznymi i społecznymi.

bottom of page