top of page
Szukaj
  • Joost Quast

Uroczyste otwarcie Zonnepark Nieuweweg: krok milowy w dziedzinie zrównoważonej energii
We wtorek, 11 czerwca, nastąpiło uroczyste otwarcie Zonnepark Nieuweweg i jego podłączenie do sieci. Ten 9-hektarowy projekt, zlokalizowany w Oploo w Holandii, dysponuje mocą zainstalowaną 9,24 megawata (MW). Dzięki 14 000 paneli słonecznych o mocy 660 watów każdy, park słoneczny będzie produkował wystarczającą ilość czystej energii dla około 3 168 gospodarstw domowych rocznie, co stanowi 8% zapotrzebowania gminy Land van Cuijk. Ponadto park spowoduje zmniejszenie emisji CO₂ o 4 400 ton rocznie. Jest to pierwszy park słoneczny Solar Provider Group w Holandii, co stanowi ważny kamień milowy dla firmy.


Współpraca z Farma Opieki De Witte Hoeve


Szczególnym aspektem tego projektu jest współpraca z Farmą Opieki De Witte Hoeve. Około 1 hektar działki zostało udostępnione farmie opieki. Wspólnie z farmą powstał pomysł wykorzystania tego terenu do celów edukacyjnych i rekreacyjnych. W ramach możliwości rekreacyjnych, klienci farmy będą mogli na przykład korzystać z ogrodu zbierackiego, gdzie będą mogli odpoczywać i uczyć się o przyrodzie.


Otwarcie


Podczas otwarcia George Overbeke, przedstawiciel Solar Provider Group, oraz Joeri de Bekker, architekt krajobrazu z OVSL Oog Voor Schoonheid, wygłosili przemówienia na temat projektu Nieuweweg. George opowiadał o budowie parku słonecznego, procesie jego realizacji, planowaniu oraz zaangażowaniu okolicznych mieszkańców. Joeri podkreślił znaczenie integracji krajobrazowej przy budowie parków słonecznych i jej wagę. Nacisk na integrację krajobrazową zapewnił, że park jest nie tylko funkcjonalny, ale również estetyczny i ekologicznie odpowiedzialny. Tego rodzaju integracja jest kluczowa dla sukcesu i społecznej akceptacji projektów zrównoważonej energii przez lokalną społeczność.

Następnie nastąpiło uroczyste otwarcie parku. Po oficjalnym otwarciu, firma Zonnestroom Nederland zorganizowała zwiedzanie parku słonecznego dla zaproszonych gości, w tym przedstawicieli współpracujących firm, okolicznych mieszkańców i udziałowców. Udziałowcy to inwestorzy indywidualni, którzy poprzez platformę Zonnepanelen Delen przyczynili się do realizacji projektu. Podczas zwiedzania goście mogli zobaczyć z bliska skalę i wpływ parku słonecznego, a także zadać pytania dotyczące różnych aspektów projektu.

Najnowsze innowacje


Park słoneczny jest wyposażony w nowoczesne technologie, które optymalizują wydajność. Panele są ustawione w układzie wschód-zachód, co zapewnia niższą moc szczytową w sieci. Dzięki takiemu rozwiązaniu obciążenie szczytowe jest mniejsze w porównaniu z układem południowym, co korzystnie wpływa na stabilność sieci. Dzięki tym innowacjom park nie tylko przyczyni się do transformacji energetycznej, ale również zapewni niezawodne i stałe dostawy prądu.


Wartość ekologiczna


Podczas rozwoju parku słonecznego uwzględniono również lokalną florę i faunę. Solar Provider Group wdrożyła szereg działań na rzecz ochrony środowiska w celu promowania bioróżnorodności. Pod panelami słonecznymi wysadzono różnorodne rośliny i kwiaty, które przyciągają pszczoły i tym samym przyczyniają się do bioróżnorodności w okolicy. Ponadto wokół działki posadzono zieleń, aby ukryć park przed wzrokiem i zachować wartość krajobrazową.

Zonnepark Nieuweweg jest doskonałym przykładem tego, jak projekty zrównoważonej energii mogą nie tylko przyczyniać się do transformacji energetycznej, ale także mieć pozytywny wpływ na lokalną społeczność i środowisko. Współpraca z Farma Opieki De Witte Hoeve i wdrożenie działań ekologicznych pokazują, jak zrównoważoność i społeczna odpowiedzialność mogą iść w parze. Dzięki udanemu otwarciu tego parku słonecznego, Solar Provider Group stawia ważny krok w kierunku bardziej zielonej przyszłości.

2 wyświetlenia0 komentarzy

コメント


bottom of page