top of page

Nieuweweg (Holandia)

Wspólnie z gminą Land van Cuijk i gospodarstwem opiekuńczym De Witte Hoeve wykonano prace nad parkiem fotowoltaicznym, który przyczynia się do poprawy środowiska życia mieszkańców, dobrego samopoczucia klientów gospodarstwa opiekuńczego i celu gminy aby stać się neutralną energetycznie.

Wartość krajobrazowa:


Aby zrealizować park słoneczny, oczywiście należy wziąć pod uwagę jego wkomponowanie w krajobraz. Park słoneczny Nieuweweg jest wkomponowywany z szacunkiem dla istniejących cech krajobrazowych. Lokalizacja parku słonecznego znajduje się w obszarze Peelkern z jego charakterystycznymi cechami, takimi jak aleje, kanały i plantacje. Park jest ukrywany przed wzrokiem poprzez sadzenie zieleni wokół działki. Wspólnie z architektem krajobrazu, SPG zapewnia, że lokalne rośliny i kwiaty będą rosnąć pod panelami. Ta flora przyciąga pszczoły, dzięki czemu park słoneczny zwiększa bioróżnorodność w okolicy.


Wartość społeczna:


Oprócz wartości krajobrazowej, jaką tworzy Zonnepark Nieuweweg, realizowane są również różne funkcje społeczne. Coś wyjątkowego w tym projekcie to współpraca z gospodarstwem terapeutycznym De Witte Hoeve. Około 1 hektara działki jest udostępniana gospodarstwu. Wspólnie z gospodarstwem powstał pomysł wykorzystania tej ziemi w celach edukacyjnych i rekreacyjnych. Dla celów rekreacyjnych klienci gospodarstwa będą mogli na przykład korzystać z sadu, w którym można zbierać owoce.


Wartość finansowa:


Aby mieszkańcy Oploo i okolic mogli również czerpać korzyści finansowe z parku, prowadzona jest współpraca z ZonnepanelenDelen. Za pośrednictwem tej platformy każdy może inwestować, ale mieszkańcy w bezpośrednim sąsiedztwie parku słonecznego otrzymują 25 euro w prezencie przy inwestycji w określonym kodzie pocztowym. Roczny zysk zostanie wypłacony z zainwestowanej kwoty. Można inwestować poprzez poniższy link.


Proces:


Oto harmonogram realizacji Parku Słonecznego Nieuweweg:


Pozwolenie: Luty 2020 - Przyznane

Subsydium SDE: Lipiec 2020 - Przyznane

Początek budowy: 2023 - Przewidywane

Uruchomienie: 2024 - Przewidywane


Pytania i kontakt:


Jeśli masz pytania lub chcesz uzyskać więcej informacji, na przykład o możliwościach udziału finansowego, daj nam znać przez czat lub napisz e-mail do menedżera projektu George'a Overbeke pod adresem goverbeke@solarprovidergroup.com


Dane projektu

Galerie

Rozmiar

9 hektary

Wydajność

6 megawatt

Oszczędność CO2

3780 tony metryczne

bottom of page