top of page

Zuidgeest (Holandia)

Zonnepark Zuidgeest powstanie na terenie dawnego wysypiska śmieci w gminie Bergen op Zoom. Oprócz ponownego wykorzystania składowiska podejmuje się różne działania krajobrazowe w celu stymulowania różnorodności biologicznej.

Wartość krajobrazowa:


Park słoneczny został zaprojektowany tak, aby stare składowisko otrzymała nowe przeznaczenie, a jednocześnie natura została wzmocniona. Podczas budowy parku słonecznego istniejące drzewa i rośliny na terenie i wokół lokalizacji są w miarę możliwości oszczędzane. W ten sposób chronimy ptaki, które już tam mieszkają, i mamy nadzieję, że wspieramy bioróżnorodności.


Wartość społeczna:


Zonnepark Zuidgeest został w dużej mierze zrealizowany dzięki szerokim konsultacjom i współpracy z lokalnymi interesariuszami. Od początku w 2019 roku nawiązano kontakt z mieszkańcami, ekspertami ekologicznymi oraz lokalnymi organizacjami. Te rozmowy znacząco przyczyniły się do inicjatywy.


Wartość finansowa:


Każdy w okolicy może również czerpać korzyści finansowe z parku słonecznego. W tym celu nawiązano współpracę z lokalną spółdzielnią energetyczną Bergen op Zon. Zamierzamy wydawać obligacje na określony okres z ustaloną stopą procentową. Przed rozpoczęciem budowy podamy więcej informacji na ten temat.


Proces:


Oto harmonogram realizacji Parku Słonecznego Zuidgeest:


Pozwolenie: Październik 2021 - Przyznane

Subsydium SDE: Luty 2022 - Przyznane

Początek budowy: 2023 - Przewidywane

Uruchomienie: 2023 - Przewidywane


Pytania i kontakt:


Jeśli masz pytania lub chcesz uzyskać więcej informacji, na przykład o możliwościach udziału finansowego, daj nam znać przez czat lub napisz e-mail do menedżera projektu George'a Overbeke pod adresem goverbeke@solarprovidergroup.com

Dane projektu

Galerie

Rozmiar

6.5 hektary

Wydajność

6.2 megawatt

Oszczędność CO2

3806 tony metryczne

bottom of page