top of page
< Powrót

Nieuweweg

Gmina Sint Anthonis, dom opieki De Witte Hoeve i Solar Provider Group wspólnie pracują nad rozwojem parku słonecznego Bosserheide.

krajobraz

Park słoneczny Nieuweweg zostanie zaprojektowany z uwzględnieniem istniejących elementów krajobrazu. Położenie parku – główny obszar Peel – charakteryzuje się charakterystycznymi cechami, takimi jak aleje, kanały i nasadzenia. Aby nie umniejszać tych cech, park zniknie z pola widzenia poprzez nasadzenia. Ponadto firma SPG będzie współpracować z architektem krajobrazu, aby zapewnić wzrost rodzimych roślin i kwiatów pod panelami. Ta flora przyciąga wiele owadów, takich jak pszczoły. Współpracujemy również z Uniwersytetem Wageningen, który bada wpływ farm fotowoltaicznych na warunki glebowe.


społeczna wartość dodana

Oprócz modernizacji krajobrazu chcemy również osiągnąć społeczną wartość dodaną dzięki parkowi słonecznemu Nieuweweg. Jest to możliwe dzięki specjalnej współpracy z Zorgboerderij De Witte Hoeve. Około 1 hektara nieruchomości zostanie udostępnione na podstawową działalność placówki opiekuńczej. Ta nieruchomość będzie wykorzystywana przez De Witte Hoeve do celów edukacyjnych i rekreacyjnych. Na przykład klienci placówki opiekuńczej mogą dowiedzieć się więcej o energii słonecznej dzięki parkowi słonecznemu. Dodatkowo pod działkami mogą paść się owce. W celach rekreacyjnych mieszkańcy obiektu mogą również korzystać z ogrodu do zbioru. Znajdziesz tu wiele roślin jadalnych: od wielu rodzajów owoców po drobne warzywa.


Finansowa wartość dodana

Aby mieszkańcy Sint Anthonis również mogli czerpać korzyści finansowe z parku, nawiązano współpracę z ZonnepanelenDelen. ZonnepanelenDelen to platforma, na której każdy może inwestować w wspólne projekty energii słonecznej i otrzymywać roczny zwrot z inwestycji. Mieszkańcy mogą również uzyskać zniżkę na rachunki za energię elektryczną od dostawcy energii Greenchoice. W ten sposób park solarny wywiera pozytywny i bezposredni wpływa na swoje sąsiedzctwo.

Dane projektu

Galeria

Rozmiar

8 Hektarów

Moc

8.3 Megawatów

Oszczędność CO2

5229 Ton

Powrót
Dalej
bottom of page